Senstančiai odai reikia ne tik kasdienės priežiūros, bet ir specialių procedūrų atjauninimui. Jie padės išlyginti raukšles, patemps ovalą, suteiks odai malonaus atspalvio, švelnumo ir elastingumo. Į saloną eiti nebūtina – veido būklę galite pagerinti namuose.
Senstančios odos problemos: ką reikia spręsti
Kosmetologai įsitikinę, kad odos senėjimas prasideda sulaukus 25 metų. Pirmieji požymiai nėra labai pastebimi. Pamažu epidermis praranda savo elastingumą, praranda gebėjimą išlaikyti drėgmę, po pilno nakties miego oda nespėja atsigauti. Kasmet prireikia vis daugiau stiprios kosmetikos, atsiranda poreikis saloninėms procedūroms. Sulaukus 40 metų problema tampa akivaizdi, makiažu vis sunkiau paslėpti trūkumus. Pagrindiniai senėjimo požymiai yra šie:
- epidermio tankio pasikeitimas;
- padidėjęs odos sausumas, pastebimas lupimasis;
- išsiplėtusios poros ir netolygus reljefas;
- netolygi pigmentacija;
- žemiška veido spalva;
- patinimas, ypač pastebimas po akimis;
- „plūduriuotas" veido ovalas;
- smulkios raukšlelės, linkusios gilėti.
Su amžiumi odos tipas gali keistis. Moterys, kurios jaunystėje turi normalią odą, pradeda skųstis padidėjusiu sausumu. Riebus epidermis kenčia nuo išsausėjimo ir dirginimo, reaguoja į oro pokyčius ir naują kosmetiką.
Ne visada greitas odos išvaizdos pablogėjimas yra susijęs su amžiumi. Išvaizdą neigiamai veikia:
- netinkama mityba;
- rūkymas ir alkoholis;
- gryno oro trūkumas;
- nepakankamas miegas;
- per agresyvus valymas;
- netinkama kosmetika;
- hormoniniai sutrikimai.
Prieš pradėdami namų senėjimo procedūras, turite kiek įmanoma pašalinti neigiamus veiksnius. Svarbu didinti geriamo skysčio kiekį ir stebėti mitybą. Valgiaraštyje – kuo daugiau šviežių daržovių ir vaisių, rauginto pieno produktų, natūralių skaidulų. Patartina visiškai atsisakyti cigarečių ir labai sumažinti alkoholio kiekį, pakankamai išsimiegoti ir daugiau vaikščioti.
Atjauninimas namuose: būtinos procedūros
Patyręs kosmetologas gali parengti individualią senėjimo stabdymo programą ir parinkti tinkamą kosmetiką. Jūsų kasdienis ritualas turėtų apimti:
- Švelnus valymas su labai švelniais preparatais, praturtintais natūraliais aliejais, jūriniu kolagenu, šilko proteinais ir vitaminais. Vandenį iš čiaupo geriau pakeisti virintu, filtruotu ar šaltinio vandeniu.
- Daugiapakopis drėkinimas. Vienintelis universalus kremas nesugebės palaikyti optimalaus hidrolipidų balanso. Veidą pirmiausia rekomenduojama sudrėkinti žolelių ekstraktais ir hialurono rūgštimi praturtintu losjonu, vėliau patepti skysta emulsija ir maitinamuoju kremu. Aukštos kokybės kosmetika greitai įsigeria, nesukeldama diskomforto. Daugiapakopis naudojimas leidžia išlaikyti drėgmę odoje, apsaugo nuo lupimosi ir išsausėjimo.
- Subalansuota mityba. Pirmiausia rekomenduojama veidą patepti serumu, o tik tada patepti odą kremu. Giliai atstatančios priemonės naudojamos 20-30 dienų kursuose. Pavyzdžiui, baigę kursą su retinoliu galite padaryti trumpą pertrauką ir pradėti naudoti produktus su hialurono rūgštimi ar vitaminu C.
Puiki senėjimą stabdanti priemonė – kaukės su kolagenu, retinoliu ir hialurono rūgštimi.
Kartkartėmis odai prireikia aktyvesnių procedūrų. Norint pagerinti veido spalvą, būtinas gilus valymas. Vietoj agresyvių šveitiklių naudojami subtilūs gommažai. Kreminės priemonės tepamos ant veido, palaukiamos kelias minutes ir masę susukame pirštais. Tuo pačiu metu nuo odos paviršiaus pašalinamos keratinizuotos apnašos, riebaliniai kamščiai, kosmetikos likučiai ir kiti nešvarumai. Po tokios procedūros veidas pašviesėja, išsilygina smulkios raukšlelės, atsiranda skaistalai. Valymą galite kartoti 1-2 kartus per savaitę.
Makiažo šalinimui naudojami ne agresyvūs geliai, o prisotinti hidrofiliniai aliejai, kurie giliai išvalo odą ir jos nepersausina.
Brandžią odą gerai veikia paviršinis lupimasis. Namuose galite naudoti preparatus, kurių sudėtyje yra vaisių rūgščių. Jie švelniai nušveičia negyvas ląsteles, gaivina veidą ir pagerina maistinių medžiagų įsiskverbimą. Labai sausai ir plonai odai tinka švelnesni glikolio pilingai. Rekomenduojama naudoti preparatus iš profesionalių serijų, jie veiksmingesni. Tiksli eiga priklauso nuo žmogaus būklės. Pavasarį ir vasarą negalima naudoti rūgščių pilingų, aktyvūs saulės spinduliai prisideda prie amžiaus dėmių atsiradimo.
Tinkamai parinktas liftingo kremas sugriežtins veido ovalą ir užkirs kelią su amžiumi susijusiai ptozei.
Tradiciniai kovos su odos senėjimu metodai
Odos atjauninimui aktyviai naudojami baziniai ir eteriniai aliejai. Jas reikia tepti ant kruopščiai nuvalyto veido, vengiant srities aplink akis. Sodrios aliejaus tekstūros sukuria apsauginę plėvelę ant odos paviršiaus, padeda išlyginti raukšles ir išlaikyti drėgmę odoje. Į bazinį migdolų, sojų ar persikų aliejų įlašinami keli lašai eterio. Levandų arba jazminų aliejus kovoja su hiperpigmentacija ir giliai maitina sausą odą. Rožinė turi lengvą liftingo efektą ir tinka savimasažui. Kadagys siaurina išsiplėtusias poras ir išlygina reljefą, neroli išlygina smulkias raukšleles, atpalaiduoja, pagreitina ląstelių atsinaujinimą.
Vietoj pramoninių tonikų galite naudoti žolelių nuovirus. Petražolės paryškins odą ir pašalins amžiaus dėmes, ramunėlės palengvins sausumą ir pleiskanojimą, ąžuolo žievė sumažins poras. Po rytinio ar vakarinio prausimosi veidą nuplaukite vėsiu nuoviru.
Bazinius augalinius aliejus galima naudoti karštiems kompresams ir kūno įvyniojimams. Jie ypač naudingi žiemą, kai odą kankina sausumas.
Naminės kaukės padės sugriežtinti veido ovalą, atgaivins odą ir pagerins jos spalvą. Raudonasis molis padės vangiai, be tono odai. Milteliai maišomi su šiltu pienu, kol susidaro ne per tiršta suspensija. Jis tepamas ant nuvalytos odos 10-15 minučių ir kruopščiai nuplaunamas pirmiausia šiltu, o paskui vėsiu vandeniu. Giliai mitybai ir elastingumui tinka kaukė iš šviežių mielių, sumaišytų su pienu, plakti baltymai šiek tiek sugriežtins ovalą ir sumažins išsiplėtusias poras. Puikiai drėkina, šveičia ir skaistina kaukes iš šviežių uogų: aviečių, braškių, vyšnių, vynuogių. Procedūros atliekamos kursuose, po 8-10 paraiškų galima padaryti pertrauką.